16. Florjanova maša

V četrtek 4.maja je bila v cerkvi Marijinega vnebovzetja v Apačah 16. tradicionalna maša v počastitev zavetniku gasilcev sv. Florjana. Maše se je udeležilo več kot 90 gasilcev vseh šestih PGD v občini Apače in tudi gasilci sosednjih PGD izven naše občine. Prav tako sta se maše udeležila župan Občine Apače Pižmoht Franc in predsednik GZ G.Radgona Peter Cvetkovič. Dogajanje pred, med in po sveti maši so popestrili pihalni orkester iz Apač, cerkveni pevski zbor in Florjanovi pevci. Tudi domači župnik Janez Ferencek je gasilec, član gasilskega društva Apače; in se je po maši, ki jo je opravil, zahvalil gasilcem za njihovo humano delo. Po darovani sveti maši so gasilci ostali še na prijetnem druženju na zelenici pred cerkvijo.