Vaja OGP Apače 2019

V mesecu požarne varnosti, se je 18. oktobra izvedla taktična vaja OGP Apače s pričetkom ob 17.00 uri na mikrolokaciji kmetije in oljarne ŠTUHEC v Črncih. Sodelovala so vsa domača društva (Podgorje, Žiberci, Žepovci, Lešane, Lutverci in Apače ter enota iz Gornje Radgone), s skupno osmimi gasilskimi vozili in vozilo ZD iz Gornje Radgone. Skupno je sodelovalo v vaji 46 gasilcev ter ekipa NMP ZD Gornja Radgona, ki sta poskrbeli za oskrbo in prevoz poškodovanih oseb.

Gasilci in ostali udeleženci vaje so prikazali taktično postopanje v primeru požara gospodarskega objekta. Prikazani so bili postopki reševanja ponesrečenih oseb iz objekta, branjenja in gašenja požara.

Celotno vajo OGP je z besedo povezoval nas dolgoletni član Dušan RAKAR, ki se mu zahvaljujemo za njegov trud. Posebna zahvala gre tudi družini ŠTUHEC – ZAMUDA za izvedbo vaje na njihovem objektu in pogostitev.